HÁZI REND - Az óvoda életrendje

Az óvoda életrendjével kapcsolatos rendelkezések

a.       Az óvoda heti rendje:

Az intézmény nyitva tartása hétfőtől-péntekig: 6-18 óráig tart.

Nyitástól 7 óráig, illetve 17 órától az erre kijelölt csoportban foglalkoznak az óvónők a gyermekekkel.

b.      Az óvoda napirendje:

A gyermek alapvető, egész napos tevékenysége a játék, melyben

·         8  -  9 között tízóraizik,

·         12 – fél 1 óráig ebédel,

·         fél 1 – től háromnegyed 3 óráig pihen,

·          fél 4 óráig uzsonnázik,

Különböző, szervezett tevékenységekben vesz részt: ének, mese-vers, külső világ tevékeny megismerése, testnevelés, rajz – festés - kézimunka, mennyiségi- és formaismeret, levegőzés, séták, kirándulások, stb.

Különböző kulturális programokon - megfelelő számú jelentkező esetén - térítési díj ellenében vehet részt.

A gyermekek nyugodt étkezése, valamint a napi tevékenységekben való rendszeres részvétele érdekében kérjük, hogy kilencig érkezzenek be a csoportjukba. Ettől későbbi érkezés vagy távozás – az óvónővel való előzetes egyeztetés alapján – lehetséges. Kérjük, hogy a gyermekek pihenésének zavartalansága érdekében lefekvés előtt 12,30 13óráig, ill. ébredés után 15 órától vigyék el gyermekeiket.

c.       A gyermek életrendjével kapcsolatos tájékoztatás:

A gyermekekkel, s fejlődésükkel kapcsolatos információkat, tájékoztatást csak a csoport óvónőivel, az óvodavezetővel, az óvoda pszichológusával, az óvoda logopédusával való előzetes egyeztetés után, fogadóóra keretében kérhetnek és kaphatnak a szülők.

A gyermekek egyéni fejlesztéséhez a szülő engedélye szükséges.

A közösségi élettel kapcsolatos tudnivalók megbeszélése évente három alkalommal szülői értekezleteken történik.

Kérjük, a faliújságot rendszeresen kísérjék figyelemmel.